Biblioteka ZSI SP20
O Bibliotece | IDEA | Dla uczniów | Dla nauczycieli | GALERIA |
Witamy
Biblioteka pod Puchaczem - logo
Kalendarz

Nawigacja
Start
Aktualności
O Bibliotece
Podręczniki
IDEA
Dla uczniów
Dla nauczycieli
Przydatne linki
Cytat dnia
Muminkowa rodzinka
» Biblioteka pod Puchaczem serdecznie zaprasza

 Z pewnością już wiecie, że Biblioteka pod Puchaczem w październiku zaczęła szeroko otwierać drzwi dla swoich czytelników. Wielu z Was zobaczyło ją w nowej odsłonie i wiemy, że bardzo Wam się spodobała. Mamy nową podłogę i czyste ściany, więc w pomieszczeniu zrobiło się jaśniej. Dzięki pozyskanym regałom i nowemu ustawieniu zyskaliśmy trochę więcej miejsca i teraz swobodniej mogą się u nas poruszać uczniowie korzystający z wózków. Środki na remont dostaliśmy od Stowarzyszenia LODOŁAMACZ, któremu serdecznie dziękujemy. Za wielką pomoc przy remoncie składamy podziękowania także Panu Jurkowi i Paniom kucharkom. My - Wasze Panie bibliotekarki ;-) - także mamy w tym swój udział, ponieważ w wakacje uczestniczyłyśmy we wszystkich pracach związanych z przygotowaniem biblioteki do remontu. Tuż po wakacjach Rada Rodziców zakupiła dla nas rolety, za co również bardzo dziękujemy. Ułatwią one pracę wszystkim czytelnikom, bo jak wiecie biblioteka jest po słonecznej stronie (także mocy :-) Zapraszamy Was serdecznie do korzystania z Waszej biblioteki, tutaj każdy z uczniów, nauczycieli i rodziców znajdzie coś dla siebie. Wszak biblioteka to dobre miejsce dla człowieka! 

W takiej swojej nowej wersji biblioteka w przyszłym roku będzie obchodzić jubileusz naszej Szkoły. Bowiem we wrześniu Dwudziestce stuknie pięćdziesiątka! Z tej okazji w każdym miesiącu zadamy Wam pytanie na temat książki lub biblioteki.

Odpowiedzi możecie wrzucać do puszki w Bibliotece pod Puchaczem do 15 dnia następnego miesiąca. Co miesiąc można wygrać nagrodę Mrugnięcie.

A oto pytanie na październik:

Jakie imię nosi puchacz śnieżny, który występuje w cyklu powieści o Harrym Potterze?

JK


» Witamy i (już wkrótce) zapraszamy!

BiblioteWitaj Szkoło!ka pod Puchaczem serdecznie wita wszystkich Czytelników po wakacyjnej przerwie. Po niedawnym remoncie nasza biblioteka jest teraz w trakcie inwentaryzacji, więc tymczasem zachęcamy Was do korzystania z biblioteki miejskiej. Już niedługo zaprosimy Was do odświeżonej wypożyczalni i czytelni, a Wy bądźcie wierni książkom i po otwarciu Puchacza opowiecie nam o swoich ostatnich lekturach. Do zobaczenia!

JK


» Polecamy książkę na wakacje!

Jak najskuteczniej polecić komuś dobrą książkę? Zrobić jej reklamę! Takie właśnie wyzwanie podjęli uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum i polecili innym czytelnikom najciekawsze ostatnio przeczytane książki. Wszystkie reklamy zasługują na uznanie, bo zostały wykonane starannie i zawierają zachętę do czytania. Postanowiliśmy jednak szczególnie wyróżnić i nagrodzić cztery osoby. Ze szkoły podstawowej są to: Patryk Kolny z 4c i Alicja Byrtek z 6b, a z gimnazjum: Natalia Sąsała z 1a i Zuzanna Ludwig z 1b. Patryk zarekomendował książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel: Lucjan - lew, jakiego nie było. Alicja poleciła książki Martyny Wojciechowskiej z serii Zwierzaki świata: Jessika - hipopotam, który kocha cały świat i Carlito - mrówkojad z Wenezueli. Natalia zachęca do lektury książki Chrisa Grabensteina: Biblioteka pana Lemoncella, a Zuzanna poleca Króla złodziei Cornelii Funke. 

Laureaci zostali obdarowani dyplomami i nagrodami, które ufundowała dla nas nie po raz pierwszy biblioteka naukowa, którą mieliśmy już okazję zwiedzić: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Dyrekcji CINiBA, dziękujemy Pani Rzecznik Jadwidze Witek oraz wszystkim pracownikom akademickiej książnicy, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wizyty i okazali nam wszelką pomoc. 

Wszystkie reklamy książek można oglądać na wystawie przed Biblioteką pod Puchaczem. Zapraszamy Was do oglądania, a przede wszystkim do czytania. Serdecznie polecamy Wam czytanie książek także w wakacje, bo wiadomo, że czytanie uczy, rozwija, wzbogaca i bawi. A tymczasem wszystkim Czytelnikom i Przyjaciołom Biblioteki pod Puchaczem życzymy wspaniałych wakacji z przygodą i z książką.

JK

Do zobaczenia we wrześniu!

 TUTAJ >>> ZDJĘCIA NAGRODZONYCH PRAC


» "Biblioteka inspiruje" - origami w Bibliotece pod Puchaczem

 "Biblioteka inspiruje" - chyba wszyscy się zgodzicie z hasłem Tygodnia Bibliotek, który właśnie minął. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, organizowana już od 2004 roku, zawsze w maju. W Bibliotece pod Puchaczem zainspirowaliśmy się książkami o origami, czyli sztuce składania papieru.

       fot.: Paweł Grzywocz

Poznaliśmy piękną japońską legendę, według której każdemu, kto zrobi tysiąc żurawi, spełni się życzenie. Czytelnicy mają, rzecz jasna, marzenia czytelnicze, część z nich całkiem niedawno nam się spełniła (pomógł nam program "Książki naszych marzeń"). A wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię i poszerza horyzonty, więc wraz z czytaniem marzeń przybywa. Dlatego przez cały tydzień składaliśmy żurawie. Tysiąc to bardzo dużo, a tydzień to mało, ale wspólnie udało nam się złożyć okrągłą setkę! To całkiem niezły wynik, a że do końca roku szkolnego zostało jeszcze parę tygodni, więc kto wie, może do wakacji złożymy łańcuch tysiąca żurawi i spełnią nam się kolejne czytelnicze życzenia?

       fot.: Paweł Grzywocz
 
Zachęcamy wszystkich do inspirowania się biblioteką w twórczych poszukiwaniach. Przecież składanie papierowych żurawi to naprawdę nic trudnego (policzyliśmy, że wystarczy 20 złożeń), za to satysfakcja z pracy w zespole i wspólnego wykonania zadania jest ogromna.

Wszystkim miłośnikom książek i sztuki origami życzymy odkrywania nowych pasji - one zawsze dodają skrzydeł.

JK


» Łańcuch Tysiąca Żurawi w Bibliotece pod Puchaczem

Z okazji Tygodnia Bibliotek w dniach od 9 do 13 maja Biblioteka pod Puchaczem zaprasza na każdej długiej przerwie do robienia żurawi origami.

Tysiące żurawi niosły do Japonii słowa otuchy i wsparcia dla poszkodowanych w wyniku tsunami i trzęsienia ziemi. Dlaczego akurat żurawie? Chodzi o popularną w Japonii legendę. Głosi ona, że każdy, komu uda się złożyć tysiąc papierowych żurawi, zostanie nagrodzony spełnieniem jednego życzenia.

W 2011 roku północno-wschodnie wybrzeże Japonii nawiedziło potężne (ok. 9 stopni w skali Richtera) trzęsienie ziemi, które w następstwie spowodowało destrukcyjne tsunami. Wskutek kataklizmu zginęły dziesiątki tysięcy ludzi, a setki tysięcy pozostały bez dachu nad głową, dostępu do wody i elektryczności. Łańcuchy tysiąca żurawi, czyli origami senbazuru stały się symbolem przypominającym Japończykom, że w ciężkich chwilach nie zostali sami.

Chcemy zrobić dużo papierowych żurawi, ale też jak najwięcej dowiedzieć się o Japonii z książek z naszej biblioteki. W tym tygodniu na długich przerwach szczególnie gorąco zapraszamy do Biblioteki pod Puchaczem!

JK


» Finały konkursów bibliotecznych

W Bibliotece pod Puchaczem rozstrzygnęliśmy 2 konkursy. Pierwszym z nich był konkurs "Jestem kibicem fair play", w wyniku którego powstały prace ilustrujące wasze ulubione drużyny. Nauczyliście się także tego, że Wasi koledzy mogą kibicować innej drużynie, a wy to szanujecie i przyjaźnicie się z nimi. Pierwsze miejsce w konkursie dla kibiców zdobył Daniel Brol, drugie - Mateusz Skorupa, trzecie - Bartek Prukop i Kacper Rogoziński. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Zwycięzcom oczywiście gratulujemy, a wszystkim czytelnikom zainteresowanym sportem, a szczególnie piłką nożną polecamy książkę Jacka Podsiadło "Czerwona kartka dla Sprężyny".

Drugim konkursem, którego finał miał miejsce w Bibliotece pod Puchaczem był konkurs "Zima z książką". Zwyciężczynią została Weronika Cieślik, drugie miejsce zajęła Karolina Komor, a wyróżnienia zdobyły: Alicja Byrtek i Weronika Mańka. Laureatki otrzymały nagrody i dyplomy. Wszystkich czytelników zapraszamy do szkolnej biblioteki po książki na każdą porę roku Uśmiech

JK


» Książkowe przeboje - przebój pierwszego półrocza!

Oto wyniki waszego głosowania w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego:

1. MIEJSCE - Jan Brzechwa: Akademia Pana Kleksa

2. MIEJSCE - Barbara Park: Zuźka D. Zołzik

3. MIEJSCE - Maria Kruger: Karolcia

W najnowszym głosowaniu aktywni okazali się uczniowie młodszych klas, dlatego na podium znalazły się lektury z początkowych klas podstawówki. Cieszymy się z odwiedzin wszystkich czytelników w bibliotece, a szczególnie tych najmłodszych. Niedawno czytelnicze grono powiększyło się o uczniów klas pierwszych, a księgozbiór biblioteki wzbogacił się o książki z programu "Książki naszych marzeń".

Zapraszamy Was do Biblioteki pod Puchaczem i do lektur nie tylko obowiązkowych!

JK


» Nowi Czytelnicy w Bibliotece pod Puchaczem. Pasowanie 2016
 
 
We wtorek, 2 lutego, uczniowie klas 2a i 2d zabrali pierwszoklasistów w podróż zaczarowanym pociągiem do krainy bajek. Było kolorowo, muzycznie i radośnie. I jak to w podróży bywa - czasem trzeba odpocząć - więc pociąg zatrzymywał się na stacjach, gdzie mogliśmy poznać baśniowych bohaterów. Na stacjach: Kapturkowo, Łąkowo, Bagdad, Pantofelek, Piernikowo, Urwisowo, Smerfowo i Krasnalowo witali nas: Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, Sindbad, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Bolek, Lolek i Tola, Smerfy i Gargamel, Królewna Śnieżka i krasnoludki. Ostatnia stacja w naszej podróży nosiła nazwę Biblioteka pod Puchaczem. Na młodych podróżników czekały tu zagadki. Poradzili sobie świetnie, bo doskonale rozpoznali bajkowych bohaterów. Następnie każdy uczeń pierwszej klasy złożył przysięgę na wierność książce, został uroczyście pasowany na czytelnika i otrzymał książkę oraz dyplom. Teraz pierwszoklasiści mogą już wypożyczać książki z biblioteki szkolnej do domu. Witamy serdecznie nowych czytelników i zapraszamy do częstych odwiedzin na stacji Biblioteka pod Puchaczem.
 
Spektakl słowno-muzyczny "Zaczarowanym pociągiem do krainy bajek" został wystawiony także dla uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły oraz dla przedszkolaków i został przyjęty z równie dużym entuzjazmem młodych widzów.
 
 
Agnieszka Bartosik
Joanna Końska

» Konkurs dla wszystkich czytelników

Biblioteka pod Puchaczem ogłasza konkurs

Zima z książką :-)

Zapraszamy Was gorąco do udziału w kolejnym konkursie zaproponowanym przez czytelników.

Zima to świetny czas na przygodę z książką. Inicjatywa należy do Was. Możecie zrealizować swój pomysł
z motywem książki zimą w całkiem dowolnej formie.
Może to być rysunek, obraz, zdjęcie, wiersz, opowiadanie,
filmik lub prezentacja
.
A może wymyślicie coś jeszcze innego?

Na wykonanie prac konkursowych macie czas aż do końca ferii.
Przynieście lub przyślijcie (idea.sp20@gazeta.pl) Wasze prace
do Biblioteki pod Puchaczem.
Konkurs kończymy ostatniego lutego (w tym roku 29 lutego:-)

JK


» Konkurs dla kibiców fair play

Czytelnicy Biblioteki pod Puchaczem
- kibice fair play - ogłaszają konkurs

Jestem kibicem fair play

Napisz nazwę swojej ulubionej drużyny sportowej
(najlepiej w technice graffiti)
lub narysuj jej logo
i przynieś do biblioteki szkolnej.
 
Z Waszych prac powstanie wystawa
„Jestem kibicem fair play”

Prace możecie oddawać do 10 lutego!

JK


» Zakończenie zbiórki dla zwierząt

Zebrane przez Was dary dla zwierząt w postaci karmy, makaronów, maskotek, zabawek i koców są już w schronisku. Podarowaliście bezdomnym zwierzakom wspaniały świąteczny prezent! Serdecznie dziękujemy uczniom szkoły podstawowej i ich rodzicom za to, że w czasie świątecznych zakupów i porządków pamiętali o psach i kotach, podopiecznych Fundacji S.O.S. dla Zwierząt.

Zwierzętom, które przygarnęło schronisko w Maciejkowicach, będzie cieplej tej zimy, i to także dzięki Wam! Jesteście fantastyczni, dziękujemy!

AEA, JK


Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Książkowe przeboje
Przyjaciele Biblioteki pod Puchaczem

.: Wyspa Skarbów

.: Świat Małych Odkrywców

.: Kolorowa Klasa 3b

.: CINiBA

.: Miejska Biblioteka Publiczna
w Siemianowicach Śląskich


.: Biblioteka Gimnazjum nr 18
w Katowicach


.: Biblioteka Gimnazjum nr 4
w Siemianowicach Śląskich


.: Stowarzyszenie LODOŁAMACZ

.: Pracownia k7a7

Biblioteka ZSI SP20 zamieszcza na łamach swojego serwisu komunikaty i informacje wyłącznie o charakterze edukacyjnym i społecznym. Reklamy komercyjne pochodzą od dostawcy darmowego hostingu - EHMEDIA Spółka z o.o., Biblioteka ZSI SP20 nie czerpie z nich żadnych korzyści, a także nie ponosi odpowiedzialności za treści tych reklam.

Oficjalna strona www ZSI w Siemianowicach Śl. e-AKTUALNOŚCI Zespołu Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śl. Blog Zespołu ds. Rozwoju Integracji działającego od września 2011 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śl. Blog Kolorowy świat artystycznych ukrytych talentów prezentuje działalność koła artystyczno-dekoratorskiego w siemianowickim ZSI Oficjalna strona www Stowarzyszenia na rzecz wyrównywania szans dzieci i młodzieży niepełnosprawnej  oraz  ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi LODOŁAMACZ PHP-Fusion Mozilla Firefox
Prywatność i bezpieczeństwo
Prywatność i bezpieczeństwo
| RedBPP

Copyright © 2010-2013 Joanna Końska - Biblioteka ZSI SP20

Theme BPP by ALEXA.W2S Based on Coffee Time Theme by Shaolin | Design support: ALEXA.W2S

43963 Unikalnych wizyt | Engine: PHP-Fusion v6.01.6 | Coffee Time Theme by Gry Online

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie